Friday, February 15, 2008

Bogotást pikemalt






Jutt j2i pooleli vist Villa de Leyvas, koloniaallinnakeses Bogotá kylje all? S6itsime sealkandis m2giratastega ringi ning kylastasime muuhulgas jaanalinnufarmi ja saurusekivistist. Jaanalinnufarmis ei saanud paraku suuri linde syya, sest restoran oli kinni. Kyll aga kohtusime kamba vene keelt k6nelevate vanainimestega, kes olid v2hem v6i rohkem Kolumbias elanud. Tuletasid hea s6naga Haapsalut meelde;) Ilmataat n2itas astronoomidele keskmist n2ppu ja kattis taeva pea terveks n2dalavahetuseks pilvedega.









Pyhap2eva 6htul j6udsime Bogotásse, mis j2ttis esimesel hetkel p2ris ehmatava mulje. Rahvast oli 6htustel t2navatel v2he, m6istlikke s88gikohti ei hakanud silma ning juurde ujus igasugu murjameid, kes arvasid, et valge inime peaks neile raha andma. Niisama, kuna nad on vaesed. P2evavalguses asi aga paranes. Lasime k8israudteel end Monserratí m2e otsa kiriku juurde vedada. Seal saime aimu Bogotá suurusest.






Vanalinn oli v6rreldes Cartagena vanalinnaga ypris kasimata ja lagunev. Selle p2rast ei tasuks kyll end Bogotásse vedada. Aga m6ned huvitavad muuseumid olid v2hemalt linnas. N2iteks Fernando Botero muuseum, kus lisaks tema pontsakate tegelastega piltidele ja kujudele v6is n2ha ka teiste maailmakuulsate kunstnike pilte. Kuna kunst kuulub rahvale, siis oli muuseum tasuta. Tasuta oli ka keskpanga kullamuuseum. T6si, n2idati vaid v2ikest osa kollektsioonist, kuna muuseumi p6hihoonet restaureeriti. Juba 2004. aastast. Huvitav, et meie 2007.a LP on selle tyhise fakti mainimata j2tnud.






K2isime ka linnaosas, kus elavad ja shoppavad valged inimesed. No tegelikult kah olid seal heledama nahav2rviga tegelased. K6ik v6imsamad kaubam2rgid olid esindatud. N2iteks Harley Davidsoniga v6isid kohe poest minema s6ita ning rataste valik oli suur. Isegi pimedas n2is turvaline ringi liikuda.






Peale v2ikest vahepeatust Popayanis (j2lle yks koloniaallinn;) oleme nyyd Ecuadori j6udnud. Kolumbia peesod on asendunud Ecuadori (no tegelikult ikka USA) dollaritega, 6llepudelid on muutunud pindisteks ning inimesed on endiselt nii v2ikesed, et isegi Elo v6ib suuremal osal hammastega pealaest kinni v6tta. Laup2eval on Otavalos turg, kus indiaanlased tulevad turistidele laamavillast kampsuneid myyma. Kavatseme seda nalja vaatama minna. Pidi L6una-Ameerika suurim turg olema.






Marek






No comments: